ASUS ROG Ally Taşınabilir Konsol Fiyatları Sızdı

ASUS, ROG Ally avuç içi oyun konsoluyla piyasaya hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Donanım üreticisi resmi lansman tarihini 11 Mayıs’a planladı. Tanıtıma günler kala Steam Deck rakibi konsolun fiyatı hakkında söylentiler dolaşmaya başladı bile.

snoopytech_ adlı kullanıcı, AMD Z1 SoC ve 256 GB dahili NVMe M.2 SSD’ye sahip temel modelin 599.99 dolarlık fiyata sahip olacağını iddia ediyor. AMD Z1 Extreme sürümü ise 699.99 dolarlık fiyat etiketiyle çıkış yapacak.

100 dolar daha pahalı olan Extreme sürümü, daha gelişmiş işlemcinin yanı sıra 512 GB’lık depolama kapasitesi sunacak. İki sürüm arasındaki diğer özellikler ise çok benzer.

Z1 ve Z1 Extreme sürümü arasındaki performans farkı işlemcilerde ortaya çıkacak. AMD Z1, 22 MB önbelleğin yanı sıra 6 çekirdek ve 12 iş parçacığına sahip. AMD Z1 Extreme ise 8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla birlikte 24 MB önbellek taşıyacak. İki çip arasında devasa farklar yok lakin oynanan oyuna bağlı olarak kayda değer farklar gözlemlenebilir.

İşlemci ve SSD dışında iki el bilgisayarı teknik özellikler açısından oldukça benzer. Her ikisi de 16 GB LPDDR5 bellek ile geliyor ve Dolby Atmos Surround Ses teknolojisini kullanıyor. Maksimum 120 Hz yenileme hızına sahip olan konsollar 7 inç Full HD ekranla birlikte geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir