“Bütün kazandığı birkaç saniyede buhar oldu” haberlerinin kahramanlarının yanındaki kız! Dolandırıcıları teker teker ifşa ediyor

Molly White, şu ana kadar kripto dolandırıcılarının korkulu rüyası olmuş durumda. 28 yaşındaki Vikipedi makaleleri yazan White, ‘Web3 Harika Gidiyor’ isimli web sitesinde, kripto para suistimali vakalarını art arda belgeliyor.

Finans ve teknoloji dünyasının elitleri birbiri ardına kripto paraya destek açıklamaları yaparken, White’ın liderliğindeki bir grup şüpheci, kamuoyunu kripto para yatırımlarının riskleriyle ilgili uyarmaya çalışıyor. Nitekim son haftalarda kripto paraların değerinde yaşanan kayıplar da White’ın ve diğerlerinin haklılığına delil oluşturuyor.

Dolandırıcılığa dönüşen yatırımlar, kötü yönetim altında çöken projeler ve destekçilerin paralarını tüketen hacker’ların ifşalarını bu mecrada bulmak mümkün.

Finans ve teknoloji seçkinlerini çoğu kripto etrafında toplandığı için White, son haftalarda kripto para fiyatlarındaki krater etrafında dolanan küçük ve şimdilik cılız sayılabilecek bir gruba öncülük ediyor.

White, geçtiğimiz günlerde Washington Post’a yaptığı açıklamada, “Öfkemin önemli bir kısmının hedefinde bunu ana akıma bir yatırımmış gibi pazarlayan, çok fazla seçeneği olmayan kişileri finansal zorluklarından kurtaracak bir fırsat vaadinde bulunan büyük oyuncular var. Bu tam bir avcı davranışı” diye konuştu.

Massachusetts’teki evinde kedileri ve köpeğiyla yaşayan White, kriptoya şüpheyle yaklaşan insanlara karşın Zoom ve Twitter üzerinden iletişim kuruyor ve doğru yönlendirme yapmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir