Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın Diplomasına’ İlişkin Yeni Bir Paylaşım: ‘Geri Alınan İkinci Nüshasıdır’

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Erdoğan’ın üniversite diplomasının olmadığına ilişkin iddialar gündeme geldi. İddialara yanıt veren Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt, “Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var” demişti. Dün yapılan açıklama sonrası Marmara Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mezuniyetine ilişkin bir açıklama daha yaptı.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemizin paylaşımında sehven 440-687 olarak açıklanan ancak kurum kayıtlarında 440-678 no’lu kaydı taşıyan belge ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilen ve bilahare diplomanın tesliminde geri alınan ikinci nüshasıdır. Dolayısıyla ortada tek bir belge değil, aynı hususu düzenleyen iki nüshalı belge niteliği söz konusudur.”

”Yukarıdaki açıklamalarımıza konu sayıların birbirlerine yakınlığı neticesinde hata sonucu yer değiştirilerek yazıldığı, dolayısıyla belge numarasının 440-678 yerine 440-687 olarak paylaşıldığı fark edilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir