Gizemleri Bugüne Dek Hala Çözülememiş Tüyleri Diken Diken Eden Kaybolma Vakaları

Bazı insanlar aniden arkalarında hiç bir iz bırakmadan ortadan kaybolurlar. Bu esrarengiz kayboluşlar, insanlar için büyük bir merak uyandırır. Bugün bazı gizemli kayboluş vakalarını ve ardındaki sırları inceleyeceğiz.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=65XnU…

1. 2 Ocak 1999 yılında, ablasıyla birlikte dondurmacı kamyonunu bekleyen 9 yaşındaki Kimberly Biggs üşümüştü ve mahalledeki sokak köşesinde dikilmekten sıkılmaya başlamıştı.

11 yaşındaki ablası Mikkel Biggs’e bunu söyleyerek sadece birkaç blok ötedeki evlerine gitti ancak Kimberly, kardeşinin yanından sadece iki dakikalığına ayrılmasına rağmen Mikkel ortadan kayboldu. Mikelle’in bisikleti evlerinden iki mahalle ötede bulundu ve bisikletin tekeri hala döner haldeydi.

Mikelle’nin kaybolduğu yerden 1400 mil uzaklıkta, Wisconsin’de üzerinde şifreli bir mesaj bulunan bir dolar bulundu.

Notta ‘Benim adım Mikel Biggs, Mesa’dan kaçırıldım. Hayattayım’ yazıyordu. Polis bunun gerçek bir kanıt niteliği taşımadığını çünkü notun çocuk el yazısıyla yazılmış olmasına rağmen Mikelle’nin adının yanlış yazıldığını söyledi.

2. 6 yaşındaki Morgan Nick ve annesi Collen, anne-kız zaman geçirmek için 9 Haziran 1995’te ikisi, Küçükler Ligi Beyzbol maçını izlemek için evlerinden 30 dakika uzaklıktaki küçük bir kasaba olan Alma, Arkansas’a gittiler.

Bu sırada ise anneannesi, Morgan’ın 4 yaşındaki erkek kardeşi Logan’a ve 22 aylık kız kardeşi Taryn’e onlar evde yokken seve seve baktı.

Morgan bir süre sonra beyzbol maçını izlemekten sıkılmaya başladı ve tam o sırada Morgan’ın iki arkadaşı Jessica ve Tye, annesine onlarla ateş böceği yakalamasına izin verip vermeyeceğini sordu.

Collen kızının çok sıkıldığının farkında olduğu için otoparkın dışına çıkmamaları koşulunda gidip onlarla oynamasına izin verdi. Ancak daha sonra Morgan esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Diğer iki çocuk, Morgan’ın ortadan kaybolmadan önce oldukça ürkütücü bir adamla konuştuğunu söylediler.

3. 11 yaşındaki Patrick Warren ve 13 yaşındaki David Spencer sık sık Chelmsley Wood’daki evlerinin yakınında oyun oynuyorlardı.

1996 yılında Boks Günü’nde  iki arkadaş iz bırakmadan ortadan kayboldu. Günü birlikte geçiren ikili, evlerinin yakınında oynadılar ve söylenene göre şehri tenha kesimlerinde görüldüler.

Gece yarısından kısa bir süre önce David, Circus Bulvarı’ndaki evine döndü ve bu gece Patrick’in abisinin evinde kalacağını söyledi.

Ama hemen oraya gitmek yerine, çocuklar biraz daha dışarıda kalmaya karar verdiler. Görgü tanıkları, sabahın erken saatlerinde evlerinden sadece birkaç dakika uzakta onları gördüklerini söyledi. En son görüldükleri yer bir benzin istasyonundaydı ve burada bir görevliden bir paket bisküvi istediler. Görevli daha sonra onları Chelmsley Wood Alışveriş Merkezi’ne doğru yürürken gördü. Ancak bu onların biri tarafından son görülmeleriydi. David ve Patrick’in ailesi onları bir daha görmedi.

4. 24 Kasım 1997 tarihinde, 5 aylık Sabrina Aisenberg’in evinden kaybolduğu bildirildi. O gece, ailesi, uyumadan önce Sabrina’yı beşiğine koydu ve uyumaya gittiler.

Annesi sabah uyanığında otoparkın ve otoparktan evin içine giden kapının kapısı açık olduğunu fark etti. Koşarak Sabrina’yı kontrol etmeye giden kadın, bebeklerinin beşikte olmadığını fark etti.

Hemen polisi aradılar ve bir arama operasyonu başlatıldı.

Ancak polis, Sabrina’nın kaybolmasından sonra evlerinde herhangi bir zorla girilme izine veya ve Sabrina’nın beşiğine yakın birkaç sarı saç tutamı ve ayak izi dışında başka bir şüpheli bulguya rastlamadı.

5. Laureen Rahn’ın gizemli kayboluşu, 1980 yılının Nisan ayında New Hampshire, Manchester’daki evinde yaşanan tuhaf bir olayla başladı.

O sırada 14 yaşında olan kız, annesi Judith ile birlikte yaşıyordu. Laureen’ın annesi Judith, o gece evlerine davet ettiği birkaç misafirin olduğunu iddia etti ancak kimlikleri belirsizdi ve bu kişiler hızla ortadan kaybolmuştu.

Gece kzını kontrol etmeye giden Judith, kızının odasına doğru ilerlerken koridordaki tüm ampullerin çıkarıldığını fark etti.

Kızının odasına girdiğinde ise yatakta uyuyan kişinin kızının yatağında dün akşam misafir ettiği kadın arkadaşı olduğunu fark etti. O günden sonra Laureen bir daha görülmedi ve bu esrarengiz kayboluş o zamandan beri çözülememiş bir gizem olarak kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir