Karbonat banyolarıyla kilo verme sürecini hızlandırın: Kilo kaybında karbonat banyoları ne kadar etkilidir?

Peki, karbonat banyolarını diğer zayıflama yöntemleriyle birlikte kapsamlı bir programda kullanırsanız, yalnızca kilo verme sürecini hızlandıracaktır.

Sodanın yağ yaktığı yönündeki popüler açıklama, yalnızca alkalinin etkisi altında yağların beyaz pullara dönüştüğü kimyasal bir deneye dayanmaktadır. Ancak bulaşık deterjanları da yağları çözer ancak bu, feri ile kendinizi ovmanız veya onunla banyo yapmanız gerektiği anlamına gelmez.Çoğu zaman karbonat banyolarının yağ yakabileceğini duyabilirsiniz. Bu tamamen doğru değil, çünkü hiçbir dış yol yağ dokusundaki hücre sayısındaki azalmayı etkileyemez, hatta vücuttaki yağ miktarını azaltamaz. Karbonat banyoları gerçekten yağ yaksaydı, o zaman etkili bir şekilde kilo vermek için hiç kimse spor salonunda saatler harcamaz, katı diyetler yapmazdı ve dahası, bir plastik cerrahın bıçağının altına girmezdi.
Aşırı yemeye ve yetersiz beslenmeye yatkınsanız, büyük ihtimalle vücudunuz ne içinde yüzerse yüzsün yağ depolamaya devam edecektir. Karbonat parçacıkları büyük gözeneklerden geçse bile güçlü hücre zarlarını kırıp yağlarla reaksiyona giremezler.

Kilo kaybında karbonat banyoları ne kadar etkilidir?

Karbonat banyolarının yağ yakıcı özelliği olmamasına rağmen yine de kilo verme sürecini hızlandırabilirler. Bu tür banyolar rahatlık hissi verebilir, stresi azaltabilir ve sakinleşebilir. Ayrıca kilo vermeye yönelik karbonat banyoları drenaj için mükemmeldir, yani vücuttaki fazla sıvıyı uzaklaştırır ve şişliği giderir. İyi sıvı çıkışı sayesinde kilonuz aslında 0,5-1 kg kadar azalabilir.

Karbonat banyosu nasıl yapılır?

Bu işlem için ılık su kullanmanız gerekir (sıcaklık 37,5-38 derece). Çok sıcak banyolar yüksek tansiyona, soğuk banyolar ise vücudunuzda ek strese neden olabilir.
Kilo kaybı için karbonat banyoları hem saf halde hem de aromatik yağlar, bitkisel kaynatma ve deniz tuzu kullanılarak alınabilir. Tüm bu bileşenler tek tek ve birlikte cildiniz üzerinde faydalı bir etkiye sahip olacak ve aynı zamanda tam bir rahatlamaya da katkıda bulunacaktır.
Birkaç damla adaçayı, papatya veya biberiye esansiyel yağı ekledikten sonra kilo vermek için soda banyosu yapmak iyidir. Bu yağlar cildin pürüzsüzleşmesine ve tüm kasların gevşemesine yardımcı olur.

Doğal deniz tuzu ilaveli karbonat banyosunun selülit önleyici etkisi vardır:
Yararlı tavsiye:

Kilo kaybı için karbonat banyosu yapmak 20 dakikadan fazla sürmemelidir. Banyodan sonra vücudunuzu bir havluyla kurulamanız, sorunlu bölgelere selülit önleyici veya besleyici krem ​​sürmeniz, sıcak pijamalar giyip yatmanız gerekir.En azından her akşam bu tür banyolar yapabilirsiniz, asıl mesele, rahatlatıcı prosedürlerin yanı sıra formda kalmanız ve uygun dengeli beslenmeyi sürdürmenizdir.

Kilo kaybı için karbonat banyosu tarifleri
Klasik karbonat banyosu

Küveti ılık suyla doldurun ve içinde 200 gr katbonatı çözün. Kabartma tozu tamamen eriyene kadar suyu ellerinizle iyice karıştırın. Bundan sonra kendinizi banyoya bırakabilirsiniz. Suya girdikten sonra tamamen rahatlamaya çalışın ve kollarınızı ve bacaklarınızı mümkün olduğunca az hareket ettirin. Suyun vücudunuzu nasıl tuttuğunu hissedin. Başınızın altına özel bir lastik ped koyup rahatlatıcı müzik çalabilirsiniz. Böyle bir banyo, vücuttaki fazla sıvıdan kurtulmanıza, kuru cildi gidermenize, ayrıca kas gerginliğini gevşetip hafifletmenize olanak sağlar.

Deniz tuzu ile kilo kaybı için karbonat banyosu
Tam bir ılık su banyosu yapın. Bundan sonra 1 litre su, 300 gr kabartma tozu ve 500 gr deniz tuzundan hazırlanan solüsyonu dökün. Banyodaki suyu dikkatlice hareket ettirin ve ancak o zaman içine dalın. Haftada 3-4 kez 15-20 dakika deniz tuzu ile karbonat banyosu yapabilirsiniz. Böyle bir banyo, doğru beslenmeyle birleştiğinde fazladan 2-3 kg’dan kurtulmanıza ve cildinizin durumunu iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir