Kriz Kâhini, O Kripto Parayı Portföye Eklemek İçin Sebep Verdi!

Ünlü finans eğitmeni ve “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaşmak üzere bir kez daha sosyal medyaya, bu kez de Twitter/X’e başvurdu. Kiyosaki’nin son açıklamaları, ABD ulusal borcundaki endişe verici artış ve hiperenflasyonla ilgili endişeleri etrafında dönüyor. Buna karşılık, topluluğun altın, gümüş ve özellikle lider kripto para Bitcoin gibi alternatif varlıklara yatırım yapmasını savunuyor.

Kiyosaki, kripto para savunuculuğuna devam ediyor

Kiyosaki kısa bir süre önce attığı bir tweet’te ABD’nin ulusal borcunun son beş ayda 1 trilyon dolar daha arttığına dikkat çekti. ABD dolarının potansiyel hiperenflasyonundan duyduğu endişeyi dile getirerek, takipçilerini ekonomik belirsizliklere karşı bir koruma olarak altın, gümüş ve Bitcoin satın almayı düşünmeye çağırdı. Kiyosaki’nin eylem çağrısı, FED ve ABD Hazinesi’ne yönelik eleştirilerine bir yanıt olarak geliyor ve burada korkunç bir ekonomik senaryo öngörüyor. Geçen yıl ABD’nin ulusal borç tavanının kaldırılması, 34 trilyon doları aşarak ekonomistlerin ve finansçıların endişelerine yol açmıştı.

Bir değer deposu olarak Bitcoin’e olan güvenini pekiştirmek için Kiyosaki, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot tabanlı bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından kişisel olarak beş Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Bu hareket, hiperenflasyonun yakın olduğuna dair inancıyla uyumludur. Kiyosaki bir başka tweetinde ise Bitcoin’in fiyatında önemli bir artış öngörüyor ve düzenleyicilerin ABD’de spot borsa yatırım fonlarını (ETF) onaylamasının ardından 150.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Kiyosaki’den Bitcoin tahmini

Sosyal medyada 2,5 milyonluk büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Kiyosaki, Bitcoin’e ilişkin yükseliş görüşünü paylaşarak mevcut değerinden %247’lik bir artış öngördü. Bu iyimserliğini, Bitcoin ETF’lerinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler tarafından yakın zamanda yeşil ışık yakmasına bağlıyor. Bitcoin’in gidişatına olan güvenini dile getiren Kiyosaki, merkez bankalarının altına olan ilgisinin artmasının enflasyondaki yükselişle birleştiğinde kripto para birimini yeni zirvelere taşıyacağına olan inancını detaylandırıyor. Gümüş gibi geleneksel varlıkların potansiyel mücadelelerine vurgu yaparak yatırımcıları Bitcoin, altın ve gümüşe yönelmeye teşvik ediyor.

Bitcoin’de piyasa dalgalanmaları ve düzenleyici gelişmeler yaşanırken, Kiyosaki’nin alternatif varlıklara yönelik savunuculuğu değişmeden devam ediyor. Finans gurusunun son Bitcoin alımları da dahil olmak üzere proaktif yaklaşımı, ekonomik belirsizliklerin ortasında kripto para biriminin dayanıklılığına olan inancının devam ettiğine işaret ediyor. Yatırımcılar, sürekli gelişen kripto para ve küresel finans ortamında Kiyosaki’nin öngörülerini yakından izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir