Sürüp bekletince 1 gecede kayboluyor! Siğilleri kurutup patır patır döken yöntem

Özellikle ergenlik döneminde başlayan sivilce problemleri yerini siğil oluşumlarına bırakabilir. Siğil, cilt üzerinde farklı şekillerde ortaya çıkan iyi huylu lezyondur. Siğilin oluşmasına neden olan virüsün ise farklı çeşitleri bulunur. Bu nedende her insanda farklı siğil oluşumları gözlenebilir.

İyi huylu siğiller dışarıdan görüldüğünde birçok kişiye rahatsızlık verir. Her ne kadar iyi huylu olsa da bazıları ise kötü huylu virüs oluşumlarına dönüşebilir. Ancak bu nadir gözlenen bir durumdur. Siğilleri doğal ürünler kullanarak kurutmak mümkün.

BAL

Siğiller için etkili bir çözüm yolu olan bal, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bal, farklı cilt problemleri için de maske olarak kullanılabilir. Siğil üzerine bal sürdüğünüzde ise oksijeni kesmiş olursunuz. Bu sayede iltihaplı alanlar kurumaya başlar.

Siğil için kullanacağınız balın yapay olmaması önemlidir. Bu nedenle kaliteli ve doğal ürünler kullandığınızdan emin olun. Bal kullanımından verimli bir sonuç almak için siğil üzerine kalın bir tabaka halinde sürmeniz gerekiyor. Bir gece beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Bu işlemi siğil kayboluncaya kadar tekrar edebilirsiniz.

DENİZ TUZU VE ILIK SU

Rahatsız edici siğillerden kurtulmanın bir başka yolu ise deniz tuzu ve ılık su karışımı olabilir. Ancak düzenli kullanılması gereken bir formül.

Siğil olan bölgeyi ıslatacak miktarda suyu kaynatıp bir kabın içerisine boşaltın. Deniz tuzunu ilave ederek karıştırıp çözdürün. Ardından karışımın ılıklaşmasını bekleyin.

Cildi yumuşatmak adına sorun olan bölgeyi hazırladığınız suda bekletin. Sonrasında temiz bir tırnak törpüsü, ponza taşı veya zımpara kağıdı ile hafif dokunuşlarla siğilin üzerinden geçmeye çalışın.

ANANAS

Yüksek asidik özelliği sayesinde ananas siğilleri kurutmada etkili olabilir. Ananasın içinde bulunan protein, siğillere karşı savaşmada yardımcı bir rol oynar. Ananastan faydalanmak için sadece suyunu sıkmak yeterli.

Ananas suyunu sıktıktan sonra pamuk yardımıyla siğilin üzerine sürebilirsiniz. Ardından kullandığınız pamuğu siğil üzerine koyup bantlayarak 5 dakika bekleyin. Hızlı sonuçlar almak için günde 2-3 defa tekrarlayabilirsiniz.

ALOE VERA

Sağlığa olumlu birçok faydası bulunan aloe vera cilt için kullanılan önemli bakım ürünlerinden biri haline geldi. Bu faydalı bitki, siğil oluşumunu önlemede de etkili bir rol oynuyor.

Doğal bir aloe vera jeli veya bitkisi edindikten sonra jel kısmını kullanabilirsiniz. Jeli siğile sürdükten sonra bölgeyi bandajlayıp 10 dakika bekletin. Düzenli bir şekilde kullandıktan sonra siğillerin kuruduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda aloe vera cilt için farklı iyileştirici etkiler de barındırır.

C VİTAMİNİ

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için takviye olarak kullanılan C vitamini birçok hastalığa karşı insan vücudunun dirençli olmasını sağlar. C vitaminin içinde bulunan bileşenler siğil problemini çözebilir.

Bunun için C vitamini tablet olarak alıp enfeksiyon oluşan bölgelere uygulayabilirsiniz. C vitamini tabletini ezip suyla karıştırarak macun haline getirin. Ardından pamuk yardımıyla siğile uygulayın. Bir gece boyunca bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bu işlemi siğil kaybolana kadar uygulamakta herhangi bir sakınca yoktur.

FESLEĞEN

Etkileyici kokusuyla birçok yemeğe lezzet katan fesleğen ciltte oluşan iltihaplanmaları azaltabilir. Enfeksiyon etkilerini hafifleten fesleğen siğilleri kurutmaya yardımcı olur.

Fesleğenin etkili faydalarını kullanmak için yapraklarını lapaya dönüşene kadar ezmeniz gerekiyor. Oluşan macunu siğil oluşan bölgeye sürün. Ardından bölgeyi iyice kapatın. Bir gece beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu işlemi 2 hafta boyunca tekrarlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir