Uyuşturucu iddialarına bir yenisi eklendi… Elon Musk’ın en yakını anlattı

Tesla, SpaceX ve X’in sahibi milyarder iş insanı Elon Musk, son zamanlarda şoke eden iddiaların odağında.

Musk; sadece sahibi olduğu Neuralink’te beyin implantı yaparak ya da eski adı Twitter olan X’te sert eleştiriler alan değişikliklerle dikkat çekmiyor aynı zamanda uyuşturucu kullandığına dair çıkan haberlerle de odak oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal, Elon Musk’ın yasa dışı uyuşturucu maddeler kullandığını ve bu durumun Tesla ve SpaceX’teki üst düzey yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri arasında büyük bir endişe yarattığını ortaya çıkarmıştı.

Gazeteye konuşan kıdemli yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri Musk’ın LSD, kokain, ekstasi, mantar ve ketamin gibi uyuşturucu maddelerini kullandığını ve bu alışkanlığının şirketlere zarar vermesinden endişe edildiğini aktarmıştı.

Ancak tüm bu iddialara Elon Musk’ın avukatı Alex Spiro, “Musk düzenli ve rastgele olarak SpaceX’te uyuşturucu testine giriyor. Ve şu ana kadar geçemediği olmadı” diyerek yanıt vermişti.

EN YAKIN ARKADAŞI, UYUŞTURUCUDAN KURTARMAYA ÇALIŞMIŞ

Şimdi de Tesla’nın eski yöneticilerinden ve Elon Musk’ın yakın arkadaşı olan Larry Ellison’dan çarpıcı bir iddia geliyor. Ellison, Elon Musk’ı uyuşturucudan kurtarmak için Hawaii’ye davet etmiş.

Elon Musk’ın uyuşturucu kullanımı, iş ortaklarını ve şirket yönetim kurulu üyelerini o kadar endişelendirdi ki, ondan rehabilitasyona gitmesini ve hatta LSD, kokain, ecstasy ve ketamin gibi çeşitli maddelerden kurtulmsı için çalışmaya ara vermesini istediler.

Musk’ın yakın arkadaşı ve aynı zamanda Oracle’ın milyarder kurucu ortağı Larry Ellison, Musk’ı 2022 kışında işten uzaklaşması ve uyuşturucudan kurtulması için Hawaii’ye gitmeye teşvik etti. Wall Street Journal’ın yeni haberine göre; Ellison’ın teklifi, Musk’ın arkadaşları ve ortakları arasında Musk’ın uyuşturucu kullanımının kötüleştiğine dair endişelerin arttığı bir dönemde geldi.

GİZLİ PARTİLERDE BOY GÖSTERİYOR

Ellison’ın teklifi sırasında Hollywood Hills’teki bir partiye katılan bir kişi, Musk’ın su şişesinden sıvı formda ecstasy içtiğini söyledi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Silikon Vadisi’nde ketamin gibi uyarıcıları deneyen birkaç yöneticiden biri olduğu bildirilen Musk’ın aynı zamanda LSD, kokain, ecstasy ve sihirli mantarlara da düşkün olduğu belirtiliyor. Milyarder ayrıca X’te, depresyon tedavisinde kullanılabilen ketamin reçetesi olduğunu da paylaştı.

Yasadışı uyuşturucu kullanmaktan hoşlanmadığını beyan etmesine rağmen Musk’ın uyuşturucu kullanımı daha önce şirketlerin dikkatini çekmişti.

Hatta NASA, SpaceX’e şirketin işyerinde uyuşturucu kullanımına ilişkin federal yönergeleri takip edeceğine dair yazılı bir taahhütte bulundu.

Uzmanlar daha önce Musk’ın kullandığı bildirilen ağır uyuşturucu kombinasyonlarının, özellikle de 52 yaşındaki biri için, çeşitli sağlık risklerini beraberinde getirdiğini söylemişti. Bunlar arasında düzensiz kalp atışı, idrar kaçırma ve kullanıcının bipolar bozukluğu varsa psikoz gibi sorunlar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir